Новини

Львів'яни можуть оглянути виставку "Провулок котячий"

27 серпня 2007

7.jpg

Вчора у галереї "Зелена канапа" відкрилась виставка Олени Каменецької-Остапчук під назвою "Провулок Котячий". На ній побували наші журналісти.

 

 

 

6 років тому в родині художниці Олени Каменецької- Остапчук з'явився розкішний пухнастий білий кіт. Його повне ім"я - Білий Сніг, а по-домашньому - просто Сніжок. Як зізнається художниця, цей лінивий красень є загальним улюбленцем, а ще він дуже заспокоює:

Він такий врівноважений, йому так добре живеться, що коли на нього дивишся, то теж добре", - каже пані Олена. Ось і вирішила вона малювати свого котика і зробити, так би мовити, виставку портретного анімалізму, що і передано у назві "Провулок котячий". Зрозуміло, що майже на усіх представлених картинах зображений Сніжок, собливість якого зауважив мистецтвознавець Андрій Дорош: "Мушу сказати, що він є| [уже цільна особистість і, відповідно, треба бути тонким зоопсихологом, аби усе це зафіксувати".

[ справді, авторка показала свого улюбленця у різних іпостасях: "Тут є кіт, який зозв'язує якусь теорему, який начитався Фрейда, є кіт, що вдає, ніби він Наполеон на| зорові Святої Єлени - така драматична поза власне", - коментує Андрій Дорош.

Але найголовніше це те, що всі роботи виконані професійно і майстерно і, на думку фахівців, сміливо можуть претендувати на місце у тому чи іншому музеї. Сама ж авторка не приховує, що передусім хотіла створити такі картини, які б у нас викликали і співчуття, і посмішку. Адже на її думку тварини, а особливо коти, зіддзеркалюють нашу свідомість, роблять наше життя більш затишним і викликають лише позитивні емоції.

Всі Новини