Статті

Живописний світ кота Сніжка

4 вересня 2007

Мистецька галерея «Зелена канапа» перетворилася на затишний «Провулок котячий» - завдяки живопису Олени Каменецької-Остапчук. Основним героєм виставки став кіт художниці, якого офіційно звати Білий Сніг, а по-домашньому -Сніжок. Але, крім нього, можна помилуватися середовищем, яке його оточує, вуличками, якими він гуляє, тваринами, з якими спілкується. Переступивши поріг галереї, поринаєш у справжній котячий світ.

БАЧИМО цікавий експеримент, - го­ворить Андрій Дорош, критик мистецтв. - Самобутня і різнобіч­на художниця вирішила себе спробува­ти ще й в анімалістиці. У неї з'явилася ідея увічнити свого кота, який є повноп­равним членом родини і цікавою особи­стістю. Потрібно бути тонким зоопсихо-логом, щоб передати усі моменти, ко­тячі повадки.

«Провулок котячий» - це вже третя персональна виставка художниці. Оле­на Каменецька-Остапчук втілила у своїх роботах світло і затишок. Вони сповнені настроями гумору, веселощів, радості. «Мені хотілося створити живі і різні роботи, - розповідає мисткиня.

snijok.jpg

«Кіт, що спить», Олена Каменецька-Остапчук

Домашні тварини - охоронці нашої свідомості. Вони.дуже подібні на нас. Я не робила творчих композицій. Хотіла у реальному, справжньому передати емоційність, таємницю, складний внутрішній світ тих істот. Хочу малюва­ти щастя і вважаю, що потрібно акценту­вати на позитивному, чесно зображаю­чи власне життя».

Дивлячись на картини художниці, відчуваєш, про що думає кіт, що йому сниться. «їй вдалося створити новий напрям - портретну анімалістику, - за­уважує Ростислав Шмагало, доктор мистецтвознавства. - Колір на її по­лотнах - це суцільна емоція. Весь її жи­вопис дихає свіжістю, емоційністю».

Всі Статті